background

Centrum osobního koučinku

manželé Zdenka a Václav Pižlovi
O nás

Jsme manželé již 40 let a za tu dobu jsme spolu prožili mnoho radostných období. Máme dceru a syna, nyní též pět vnoučků a jednu vnučku, a také pejsky, kteří k nám patří vždycky. V různých životních obdobích jsme se vyrovnávali s někdy i značně turbulentními výzvami, díky kterým si dnes více a více uvědomujeme, co je pro nás skutečně důležité a na čem už nemá cenu trvat.

Stále spolu máme nové „poznávací“ plány do budoucna, a to jak osobní, například spolu rádi cestujeme do exotických zemi, tak pracovní.

Cestu „za exotikou“ totiž zažíváme i při společném učení seminářů, na kterých zkoumáme nepoznané krajiny sebe sama a svého vnitřního světa. Protože chceme mít svůj život stále lepší a kvalitnější, proto je pro nás zcela přirozené, že rádi spolupracujeme s těmi, kteří stojí o totéž.

background
Svůj život si tvoříme sami - tím, co a jak děláme, i tím, co a proč neděláme.

Víkendové semináře jsou intenzivním časem na objevování svého nitra. Když se zaměříme na svůj život, můžeme se dostat hluboko dovnitř sebe a přetvářením sebe aktivně měnit svoje životní postoje k naší spokojenosti.

Zdenka Pižlová

Jsem osobní koučka, lektorka a držitelka tekajenské licence PŽ® a spoluautorka knihy zkušenostních příběhů „Chci od života víc: Malá ochutnávka naděje“.

Již pětadvacet let se setkávám s lidskými příběhy, naplněnými i nenaplněnými touhami, zoufalstvím i nadějí, zklamáním a rezignací. Ale taky s radostí a úspěchem, s nesmírnou houževnatostí, přirozenou touhou po tom žít lépe, znovunabytím chuti do života a odhodláním poprat se se svými problémy a pustit se do nových výzev.

Nejvíce mě na mé práci přitahují a znovu překvapují nové možnosti, které se člověku otevřou, když si uvědomí, že je skutečně pouze na něm, jak žije, a zda se aktivně zapojí do hledání vlastního řešení – třeba i do té doby „patových“ situací. Což konkrétně znamená, že si vezme odpovědnost za svůj život na sto procent a nebude se vymlouvat na ty druhé, na osud, na dobu, na své dětství apod.

Protože jsem vždycky neúnavně hledala pro sebe cestu, která bude mít smysl, našla jsem si přes mnohé postupné kroky praktickou sebezkušenostní filozofii Principy života®, která sama o sobě představuje nesmírně moudrý a originální pohled na fungování světa.

Tento sebezkušenostní trénink zásadně ovlivňuje kvalitu mého života – názorově, hodnotově, vztahově i pracovně.

Učím se svým mužem Václavem osobnostní semináře, tematické workshopy se zaměřením na podporu manželských, partnerských, rodinných a mezigeneračních vztahů a také firemní vztahový koučink.

Doc. RNDr. Václav Pižl, CSc.

Life-kouč a lektor, držitel tekajenské licence PŽ®.

Protože jsem už od mládí toužil zkoumat, z čeho se svět kolem nás skládá a jak věci fungují, vydal jsem se na vědeckou dráhu. Po vystudování Přírodovědecké fakulty UK jsem se specializoval v rámci Akademie věd ČR, kde jsem 18 let zastával pozici ředitele jednoho z vědeckých ústavů, na obor půdní biologie. Tento obor mi umožňuje alespoň trochu nahlédnout do skrytého světa pod našima nohama a objevovat, co v tomto světě žije a jaké vztahy tam mezi nejrůznějšími organismy panují.

Před mnoha lety jsem pak rozšířil svou specializaci a přidal ke svému zkoumání ještě to, jak fungují vztahy mezi lidmi, co ovlivňují, za jakých podmínek jsou funkční, a za jakých podmínek „to ani trochu nefunguje“.

Již mnoho let učím se svou ženou Zdenkou osobnostní semináře, tematické workshopy se zaměřením na podporu manželských, partnerských, rodinných a mezigeneračních vztahů a také firemní vztahový koučink.

background
Back to top of page