Zdenka Pižlová

Semináře

"Svůj život si tvoříme sami - tím, co a jak děláme, i tím, co a proč neděláme."

Často se trápíme tím, že nezapadáme mezi ostatní, a proto o sobě pochybujeme. Sebepopíráme se, snažíme se „zestejnit“ s ostatními, abychom nebyli divní, abychom nemístně nevyčnívali z řady a nebyli proto ostatními vyloučeni.

Není divu, že se nám pak v životě nedaří, když ze sebe vyrábíme jakéhosi „člověka obecného“, který se smí pohybovat jen v rámci svých vlastních zákazů a povolení.

Mně na semináře chodí naštěstí samí nezapadající a „divní“ lidé – a to myslím v tom nejlepším smyslu. Jsou to totiž v převážné většině ti, kterým nestačí žít podle obecných pravd, návodů, stereotypů a zajetých rolí, ale ti, kteří v sobě cítí touhu žít podle sebe, kteří jsou přirozeně zvídaví, kladou si otázky a touží ten rámec vlastního uvěznění v zajetých kolejích překročit. Akorát nevědí, jak na to. A právě to je smyslem a náplní seminářů, které učím.

Ve skupině s ostatními máme možnost objevovat svou originalitu, sehrávat se a dovídat se o sobě věci, ke kterým bychom se sami - bez těchto interaktivních vztahových impulzů - nedokázali spontánně dostat, a nemohli tak vytěžit pro sebe to podstatné, co potřebujeme pro své nové možnosti.

Již několik let učím většinu seminářů a tematických workshopů spolu se svým manželem Václavem. Ráda podporuji studenty na seminářích v tom, aby si uvědomovali svou vlastní originalitu, aby ji měli chuť rozvíjet a stavět právě na tom, že nejsou stejní a nejsou zaměnitelní.

Teprve když se přihlásíme ke své jedinečnosti, nesnažíme se být stejní jako ti druzí a začneme objevovat a uplatňovat svot jedinečnost v různých oblastech svého života, teprve můžeme mít pocit, že má náš život smysl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nabízím:

Semináře Principy života®

Tematické semináře a workshopy