Zdenka Pižlová

Moje knihaMoje spoluautorská kniha s názvem "Chci od života víc: Malá ochutnávka naděje" vyšla 20. 11. 2018 v nakladatelství BizBooks (Albatros media).

O čem je:

„To je pořád samé měl bych, neměl bych, můžu, nemůžu, hodí se, nehodí se... A nějak zapomínáme na to nejzákladnější: chci, nebo nechci. Protože ona je to vlastně vždycky věc vlastní upřímnosti k sobě i k druhým; otázka, jestli bych něco měl, nebo jestli něco opravdu chci.“

Chci od života víc je kniha inspirativních povídek a rozhovorů ze života, příběhů lidí, kteří se rozhodli, že se i přes různé životní výzvy a peripetie nevzdají naděje na řešení a budou hledat svou cestu, i kdyby jim to mělo trvat kdovíjak dlouho. Jsou odvážní a nebojí se objevit o sobě něco nového, změnit své způsoby chování a riskovat, že také mohou přijít o to, na co byli dosud zvyklí, protože to bylo v jejich očích správné, obvyklé, normální a ostatními schválené. Postupně si uvědomují, v čem chybují, proč jim věci nefungují, co potřebují udělat jinak a změnit. Ovšem bez spousty otázek a práce na sobě, konzultací a sebezkušenostních seminářů by žádný z hrdinů nedokázal změnit svůj pohled na život, nedíval by se na svět i sám na sebe s jinou perspektivou, jeho či její naděje by pro ně nezazářila jasným světlem. Kniha je zkrátka takovou malou ochutnávkou naděje, že nezáleží na tom, s čím se v životě potýkáme, ale na tom, zda aktivně hledáme řešení.

Odkazy v médiích:

Česká televize, pořad Sama doma (záznam z 22. 2. 2019):
Chci od života víc - Zdenka Pižlová, Johana Mikešová, Hana Hozová

Český rozhlas Brno, pořad Apetýt (záznam z 8. 2. 2019):
Hosté pořadu Z. Pižlová, J. Mikešová, H. Hozová

Mladá fronta Dnes:Internetový magazín Brňan (rozhovor 6.4.2019):

Exkluzivně pro Brňana: Malá ochutnávka naděje

Časopis Zdraví (květen 2019):

Časopis Zdraví

Akce:

Slavnostní vypuštění knihy do života (křest) 17. 12. 2018:
Fotogalerie na Facebooku

Výstava ilustrací ke knize (2. 4. - 30. 4. 2019):

Výstava ilustrací ke knize