Zdenka Pižlová

O mně

Zdenka Pižlová

Osobní koučkZdenka Pižlováa a lektorka, držitelka tekajenské licence PŽ®, praktická filozofka, spoluautorka knihy „Chci od života víc: Malá ochutnávka naděje“.
 
Jako osobní koučka a lektorka osobnostních seminářů se již pětadvacet let setkávám s mnoha lidskými příběhy, naplněnými i nenaplněnými touhami, zoufalstvím i nadějí, zklamáním a rezignací. Ale taky s radostí a úspěchem, s nesmírnou houževnatostí a přirozenou touhou po tom žít lépe. A také se znovunabytím chuti do života a odhodláním poprat se se svými problémy a pustit se do něčeho nového, do nových výzev.

Mě osobně na mé práci nejvíce přitahují a znovu a znovu překvapují nové možnosti, které se člověku otevřou, když si uvědomí, že je skutečně pouze na něm, jak žije, a zda se aktivně zapojí do hledání vlastního řešení – třeba i do té doby „patových“ situací.

Setkávám se s lidmi různého věku, vzdělání i profese a čím dál víc zjišťuji, že bez ohledu na to, jak moc jsou úspěšní, případně s čím se potýkají, takřka všichni touží v podstatě po tomtéž „po úplně obyčejných věcech“. Aby byli zdraví, šťastní a spokojení. Aby měli vedle sebe někoho, kdo by je měl rád, někoho, komu by mohli důvěřovat, aby mohli s někým blízkým sdílet a prožívat hezké chvíle a radovat se ze života a také mít někoho, kdo je podpoří, když jim je ouvej. Chtějí se cítit potřební a užiteční, cítit, že jejich život má smysl.

Vypadá to sice jednoduše, ale jistě sami víte, že není jednoduché toho všeho docílit. Často si totiž cestu k těmto na první pohled obyčejným věcem komplikujeme svými představami, na kterých trváme, protože si myslíme, že něco má nějak „správně být“ a někdo se má nějak „správně chovat“, včetně nás samotných.

Čím více pak usilujeme o dosažení těchto svých "ideálních" představ, tím více se nám vzdaluje reálná možnost, jak být v životě spokojení a využívat možností, které máme. Ve své práci se proto soustředím na to, abychom společně tyto různé představy nacházeli a dokázali se jich zbavit, či je přetvořili tak, aby vás již dále neomezovaly.

Když si skutečně vezmeme odpovědnost a začneme ovlivňovat dění, situace a vztahy ve svém životě, mnohdy se díky tomu náš život začne vyvíjet směrem, který by nás předtím nikdy ani nenapadl. A právě o to jde. Abychom svůj život prožili tak, že to bude skutečně náš vlastní život a abychom jen nepřežívali podle zajetých mechanizmů a nefunkčních hodnot.

Protože, jsem vždycky neúnavně hledala pro sebe cestu, která bude pro mě ta moje a tak mít smysl, našla jsem si přes mnohé postupné kroky praktickou sebezkušenostní filozofii Principy života®, která sama o sobě představuje nesmírně moudrý a originální pohled na fungování světa.

Tento sebezkušenostní trénink zásadně ovlivnil a nadále ovlivňuje kvalitu mého života – názorově, hodnotově, vztahově i pracovně. Učím osobnostní semináře, tematické workshopy se zaměřením na podporu manželských, partnerských, rodinných a mezigeneračních vztahů a také firemní vztahový koučink.

Jsem vdaná, jsme s manželem spolu již 39 let a za tu dobu jsme spolu prožili mnoho radostných období. Máme dceru a syna, nyní též čtyři vnoučky a jednu vnučku, a také pejska, který k nám patří vždycky. V různých životních obdobích jsme se vyrovnávali s někdy i značně turbulentními výzvami, díky kterým si dnes více a více uvědomuji, co je pro mě skutečně důležité a na čem pro mě už nemá cenu trvat.

Máme spolu další „poznávací“ plány do budoucna, a to jak osobní, například spolu rádi cestujeme do exotických zemi, tak pracovní. Podobnou cestu „za exotikou“ totiž zažíváme při společném učení seminářů. Svůj život chci mít stále lepší a kvalitnější, proto je pro mě zcela přirozené, že na tomto směru ráda spolupracuji s těmi, kteří stojí o totéž.

Manžel

Doc. RNDr. Václav Pižl, CSc.

Life-kouč a lektor, držitel tekajenské licence PŽ®

Celý život mě zajímá, z čeho se svět kolem nás skládá a jak „věci fungují“. Tato touha po poznání mě vedla k tomu, že jsem se vydal na vědeckou dráhu. Po vystudování Přírodovědecké fakulty UK se věnuji půdní biologii, což mi umožňuje alespoň trochu nahlédnout do skrytého světa pod našima nohama a objevovat, co v tomto světě žije a jaké vztahy tam mezi nejrůznějšími organismy panují. Celý profesní život pracuji v Akademii věd ČR, 18 let na pozici ředitele jednoho z vědeckých pracovišť.

V současnosti mně stále více zajímají vztahy mezi lidmi, stal jsem se držitelem tekajenské licence PŽ®, a jsem lektorem osobnostních seminářů a tematických workshopů, které učím společně se svou ženou Zdenkou.

Dcera

Mgr. Johana Mikešová

je redaktorka na volné noze, bloggerka, podnikatelka, svatební průvodkyně a life-koučka, držitelka tekajenské licence PŽ®. Je vdaná, má tři děti.
www.cestopestra.cz
www.srodinouvjaponsku.cz

Syn

Bc. Václav Pižl

Je obchodní ředitel ve společnosti GINA Software a spoluzakladatel marketingové agentury Four Bros. Má dvě děti.

www.ginasystem.com
www.fourbros.cz